Монтаж кам'янки в сауні
При установці кам'янки повинні дотримуватися наступні вимоги:
- у парильному відділенні піч має бути встановлена на підставку з негорючих матеріалів;
- відстань від печі до дерев'яної обшивки поверхні конструкцій має бути не менше 1 м.
Якщо кам'янка розміщується ближче чим 1 м., то необхідно використовувати одинарну або подвійну ізоляцію. Зазвичай якщо кам'янка стоїть в кутку сауни, то цей кут з низу і до верху обкладують декоративною термо плиткою або цеглою. Аналогічно якщо піч-кам'янка стоїть у однієї із стін сауни.
Стелю над пічю слід захищати від дії високої температури металевим неіржавіючим листом, попередньо підклавши під нього шар пресованної базальтової вати.
У приміщенні, звідки буде проводитися розтопка печі, необхідно організувати приплив свіжого повітря, необхідного для горіння дров.
Підлогу з горючих матеріалів під дверцями печі слід захищати металевим листом розміром 700 х 500 мм., який кладеться довгою його стороною вздовж печі. Відстань від топкових дверей до протилежної стіни слід приймати не менше 1250 мм.
Монтаж димаря для кам'янки
Для виведення диму зазвичай використовуються спеціальні труби з неіржавіючої сталі. У самій парилці не радиться використовувати цинкові труби або цинкові елементи, оскільки при температурі цинк дає шкідливі випари.
Димар для лазні, перш за все, відрізняється від інших димарів товщиною утеплювача в трубі, але він має бути не менше 3 см. залежно від виробника. Зроблено це для більшої безпеки, оскільки температура газів, що виходять в димар, дуже висока. Проте у будь-якому випадку, монтаж димаря для лазні повинен проводитися так, щоб біля нього не було дерев'яних елементів.
Висока вологість усередині сауни сприяє утворенню конденсату. Якщо це прямий стояк через дах, то конденсат буде просто випаровуватися, із-за високої температури в димоході.
У іншому випадку якщо монтаж димаря проводиться через стіну, тобто по фасаду, то встановлюється трійник для збору конденсату і для його чищення. В той же час, завдяки конструкції, саме сендвіч димарі сприяють тому, що практично не утворюється ні сажа, ні конденсат.
Замовити послугу з монтажу димаря в сауні, Вы можете в наших спеціалістів за тел. (093)-745-80-49
Камні для кам'янки
У кам'янку слід закладати камені спеціально для цього призначені. У кам'янках не можна використовувати легкі, що погано зберігають тепло, керамічні або м'які камені. Забороняється використовувати камені здатні розколюватися при дії високих температур і різких її перепадах.
Перед закладкою камені слід промити в проточній воді жорсткою щіткою. Великі камені укладаються на дно кам'янки так, щоб найбільш плоскі поверхні каменів максимально щільно прилягали до її металевих поверхонь. Зверху укладаються дрібніші камені. Камені слід укладати так, щоб між ними залишався повітряний простір для конвекції повітря. Рекомендується щорік перебирати і міняти камені.
Експлуатація
УВАГА! Піч забарвлена кремній-органічною жароміцною емаллю, повна полімеризація якої настає лише при перших протопках печі і з виділенням запаху, який надалі зникає. Тому перші протопки печі необхідно проводити в добре провітрюваному приміщенні при повністю відкритих дверях і вікнах або на вулиці поза приміщенням. Першу протопку кам'янки слід проводити без каменів. Перед експлуатацією печі переконайтеся в нормальному функціонуванні всіх елементів печі і димаря.