Димар в сауні, монтаж
Ніщо так не здатне порадувати вашу душу і тіло, як вечірній похід в лазню або сауну. Сьогодні похід в лазню – це цілий ритуал, але буваючи там, ми ніколи не замислюємося над тим, скільки зусиль коштувало створити ці комфортні умови.
У лазні магічним чином поєднуються разом стихія вогню і матеріал, який покликаний добре горіти, – дерево. Пічь для бані, а також димар для бані повинні забезпечити не лише жарке повітря, але і безпеку. Поговоримо про те, як відбувається установка димаря для сауни, і які правила при цьому повинні дотримуватися.
При проектуванні лазні або сауни спочатку багато уваги приділяється розміщенню печі. Вона повинна розміщуватися на встановленій нормативами відстані від дерев'яної стіни, а димар для сауни має бути ретельно укріплений, а також в йому повинна використовуватися хороша теплоізоляція. Для виведення диму зазвичай використовуються спеціальні труби з неіржавіючої сталі.
У самій парилці не радиться використовувати цинкові труби або цинкові елементи, оскільки при температурі цинк дає шкідливі випари. Димар для лазні, перш за все, відрізняється від інших димарів товщиною утеплювача в трубі, але він має бути не менше 3 см. залежно від виробника. Зроблено це для більшої безпеки, оскільки температура газів, що виходять, в димарі дуже висока. Проте у будь-якому випадку, монтаж димаря для лазні повинен проводитися так, щоб біля нього не було дерев'яних елементів. Якщо ваша піч стоїть в кутку парилки, то обов'язково поверхня стін має бути викладена цеглою або ж плиткою.
Висока вологість усередині сауни сприяє утворенню конденсату. Якщо це прямий стояк через дах, то конденсат буде просто випаруються, із-за високої температури в димарі. У іншому випадку якщо монтаж димоходу проводиться через стіну, тобто по фасаду, то встановлюється трійник для збору конденсату. В той же час, завдяки конструкції, саме сендвіч димарі сприяють тому, що практично не утворюється ні сажа, ні конденсат. Такі димарі мають невелику вагу, і дуже прості в експлуатації.
У тих місцях, де труба димаря проходіть крізь дерев'яне покриття (стелю, дах) слідує її додатково ізолювати. Існує також устаткування, яке дозволяє понизити температуру димаря. Це, зокрема, регулювальник інтенсивності горіння – кагла. Дорожчим варіантом є вживання сітки для додаткових каменів довкола труби (як показано на малюнку). Подібна конструкція не лише знімає тепло з димаря, але і в той же час дає додаткове тепло в сауні.
Монтаж димаря в сауні повинен проводитися досвідченими фахівцями, що знають правила, норми і основні моменти цього процесу. Замовити послугу з установки димаря в сауні, Ви можете по тел. (093)-745-80-49