Камін, димар в каміні
Тихий зимовий вечір, мірно потріскують дрова в каміні, а ви сидите під теплою ковдрою перед ним. Скажете "мрія"? Не така вже і нездійсненна, між іншим! Сьогодні камін - не просто вишуканий аксесуар, але сповна практична розкіш.
Які бувають каміни?
Каміни бувають з відкритою і закритою топкою. У каміні із закритою топкою вже передбачений патрубок для підключення димаря і виведення диму, в деяких моделях він йде з регулювальником тяги (кагла, шибер).
Діаметр димаря для закритих типів каміна розраховується і заздалегідь задається виробником камінної топки. У каміні з відкритою топкою, тобто той який викладений з цегли, діаметр димаря підбирається виходячи з площі відкритої частини топки і довжини димаря за вказаною схемою.
Відкритий камін черпає повітря з приміщення всією топкою, тоді як чавунна топка має невелике регульоване піддувало, через яке потрапляє тільки та кількість кисню, яка потрібна для підтримки горіння дров. Це дуже важливо в сучасних будинках і квартирах з герметичними дверима і вікнами.
Розрахунок діаметру димаря для каміна з відкритою топкою
Приклад:
Площа відкритой топки каміна - 0,55 м.кв. Ефективна висота димаря - 8 м. Знаходимо дані параметри в таблиці. Точка пересічення горизонтальної і вертикальної ліній знаходиться в області 25 діаметру. Таким чином ми визначили, що для каміна з такими параметрами потрібно встановити димар з внутрішнім діаметром 25 см. По правій таблиці ми тим же способом визначаємо перетини каналу припливного повітря для правильної роботи каміна.
ВАЖЛИВО! При роботі каміна або котла за відсутності припливної вентиляції в приміщенні, може призвести до появи зворотної тяги і, як наслідок, вихід диму в приміщення, тобто, камін починає диміти.
Димар для каміна
Зараз на ринку існує великий вибір димарів для камінів, печей, великій популярності набули димарі з нержавіючої сталі а також керамічні димарі для камінів. Установка димаря для каміна, лише на перший погляд здається зовсім простою справою. Насправді ж, димарі для каміна, печі або котла, мають досить складну конструкцію, а їх монтаж - заняття вельми непросте і відповідальне.
Димарі для камінів, по можливості повинні розташовуватися усередині будівлі, для того, щоб димові гази не охолоджувалися дуже швидко в димоході. Якщо труба розміщена в зовнішній стіні або перед нею, то такий димар має бути виконаний з утеплених труб.
Кріплення димаря до стіни відбувається за допомогою кріпильних неіржавіючих скоб, муфт і шпильок. Пам'ятаєте, що монтаж димохода для каміна - це дуже відповідальний етап, який здатний забезпечити комфорт і затишок у вашому будинку, довірте його професіоналам. (093)-745-80-49