Камін, димар для каміну
Димар для каміна повинен бути виконаний з жароміцної нержавіючої сталі товщиною в 1 мм., оскільки камінна топка під час роботи нагрівається до великої температури. Важливо в каміні передбачити заслінку (регулятор тяги), якщо такий не комплектується з каміном. Слід пам'ятати, що труба для каміна повинна мати якомога менше поворотів, в ідеалі димар повинен бути прямим. Для нормальної роботи каміна та створення хорошої тяги в ньому, димар повинен бути змонтований висотою не менше 6 метрів, так само має бути організована припливна вентиляція.

Які бувають каміни?
Дров'яні каміни бувають з відкритою і закритою камерою згоряння. Перевагою та відмінністю камінів із закритою топкою є наявність спеціальних дверей, зроблених із високоякісного вогнетривкого скла. При цьому у власників каміна з'являється можливість спостерігати за процесом горіння дров без побоювань, пов'язаних з можливістю влучення іскор або вугілля, наприклад, на килим, що може призвести до пожежі. Більше того, скляні двері та нержавіючий димар в результаті своєї спільної продуманої роботи практично до мінімуму зводять можливість задимлення приміщення.
Стінки закритої топки для каміна виготовляються з металу, здатного витримувати високу температуру без порушення герметичності та зміни структури. Такі топки зазвичай зроблені з чавуну або жароміцної сталі, що дозволяє каміну швидко нагрітися та віддавати тепло. У каміні із закритою топкою вже передбачено патрубок для підключення димоходу та виведення диму, в деяких моделях він йде з регулятором тяги (кагла, шибер, заслінка), який служить для регулювання процесу горіння та температури роботи каміна. Діаметр димоходу для закритих типів каміна розраховується і заздалегідь задається виробником камінної топки. Такі каміни за рахунок використання матеріалів та особливості конструкції мають високий ККД до 80%.

Відкритий традиційний камін має топку у вигляді ніші викладеної з шамотної цегли, або іншого вогнетривкого матеріалу. Він не має скляних дверцят і відкритий з однієї або кількох сторін для обігріву приміщення. Верхня частина топки завершується димозбірником зробленим під конус, який служить для збирання та спрямування продуктів згоряння палива в димар. Діаметр димоходу підбирається виходячи з площі відкритої частини топки та довжини димоходу за вказаною схемою нижче. Відкритий камін черпає повітря з приміщення всією топкою, тоді як чавунна топка має невелике регульоване піддувало, через яке надходить лише кількість кисню, яка потрібна для підтримання горіння дров. Це дуже важливо у сучасних будинках та квартирах з герметичними дверима та вікнами.
Основний недолік - досить низький коефіцієнт корисної дії до 30%. Це пов'язано з тим, що відкритий камін функціонує при вільному доступі повітря, отже діаметр труби димоходу має бути досить великим. І в результаті частина тепла буквально вилітає в трубу разом з димом.
Розглянемо пристрій димаря, адже при правильній конструкції димоходу та всієї димохідної системи залежить весь процес горіння в топці, вентиляція, подача повітря. При помилках, допущених під час будівництва каміна, підвищується ризик виникнення пожежі, виникає зворотна тяга та задимленість приміщення.
Димар для каміна
Димар для каміна - це герметичний, вертикальний канал, який служить для видалення газів, що виникли при горінні в топці. Димові гази видаляються за рахунок примусової або природної тяги, яка створюється за умови правильної конструкції димоходу. Проект будинку повинен включати параметри димаря, а матеріал, що використовується при будівництві димарів повинен бути пожежобезпечним, витримувати вплив агресивного середовища. Висота димохідного вертикального каналу за проектом повинна бути не менше 5 метрів, яка вимірюється від колосникових грат до верхньої точки труби.
Зараз на ринку існує великий вибір димарів для камінів, печей, великої популярності набули димарі з нержавіючої сталі, а також керамічні димарі для камінів. Установка димоходу для каміна, лише на перший погляд здається дуже простою справою. Насправді ж, димарі для каміна, печі або котла мають досить складну конструкцію, а їх монтаж - заняття дуже непросте і відповідальне.
Димарі для камінів, по можливості повинні розташовуватися всередині будівлі, щоб димові гази не охолоджувалися занадто швидко в димарі. Якщо труба розміщена у зовнішній стіні або перед нею, такий димар повинен бути виконаний з утеплених труб.
Кріплення димоходу до стіни проводиться за допомогою кріпильних нержавіючих скоб, муфт та шпильок. Пам'ятайте, що монтаж димаря для каміна – це дуже відповідальний етап, який здатний забезпечити комфорт та затишок у вашому будинку, довірте його професіоналам.
Розрахунок діаметру димаря для каміна з відкритою топкою

Діаметр каміна з відкритою топкою залежить від кількох параметрів: розмірів вікна топки, висоти труби і тяги. Перший метр труби або будь-якого іншого димохідного елементу, монтується через перехід з квадрата на круг.
Приклад:
Площа відкритой топки каміна - 0,55 м.кв. Ефективна висота димаря - 8 м. Знаходимо дані параметри в таблиці. Точка пересічення горизонтальної і вертикальної ліній знаходиться в області 25 діаметру. Таким чином ми визначили, що для каміна з такими параметрами потрібно встановити димар з внутрішнім діаметром 25 см. По правій таблиці ми тим же способом визначаємо перетини каналу припливного повітря для правильної роботи каміна.
ВАЖЛИВО! Під час роботи каміна або котла за відсутності припливної вентиляції може створюватися розрядження повітря в приміщенні, що тягне за собою появи зворотної тяги і, як наслідок, вихід диму в приміщення, тобто камін починає диміти.