Димарі, Україна, Київ

Димарі на ринку України

Останнім часом в Україні почала розвиватися така галузь будівництва, як виробництво димарів з неіржавіючої сталі. Ще 17 років тому ніхто толком і не знав про сучасні димарі. Але з появою в Україні іноземного опалювального устаткування їх вживання стало неминучим.

І до цього дня зустрічаються люди, які при згадці про «сучасні димарі» вигукують: «Ах, яка розкіш!», навіть не підозрюючи, що їх вартість сповна прийнятна. А ось вартість вирішення проблем що виникли в результаті не правильного вибору, установки або експлуатації димаря часом, обчислюється 4-х значними числами. Інколи, правда, вирішувати ці проблеми або надто пізно або зовсім не можливо. Набагато простіше на стадії проектування будинку хоч би проконсультуватися у фахівця, де і як розмістити димар або підготувати для нього необхідне місце.

З появою на Україні опалювального устаткування зарубіжного виробництва «совкові» димарі не витримували умов експлуатації (тріскалися, намокали, руйнувалися цегельні шахти, розшаровувалися азбоцементні труби, іржавіли і прогорали оцинковані). Потрібно відзначити, що іноземне опалювальне устаткування (останніми роками і деяке вітчизняне) працює в автоматичному режимі з високим ККД і з не високими температурами продуктів згорання. Це приводить до виникнення в димарях агресивного середовища з великою кількістю конденсату. Коли неефективність «совкових» димарів стала очевидна, всі хто хоч трохи знав про виробництво димарів з неіржавіючої сталі, почали їх виготовляти, вносячи до конструкцій ряд раціональних поліпшень.

Одні, наприклад, збільшили товщину теплоізоляції. Це привело до невиправданого здорожчання продукції (збільшилася витрата теплоізоляції і металу для зовнішніх труб). Річ у тому, що ізоляція в подвійних трубах використовується для захисту внутрішньої труби від зовнішніх температур повітря. Товщина 25-35 мм. достатня для нормальної роботи внутрішньої труби для відведення продуктів згорання. Вона швидко нагрівається і так же швидко остигає, не даючи конденсату утворюватися у великій кількості. Швидше за все, причиною збільшення товщини ізоляції було бажання понизити нагрів зовнішньої труби (кожуха). Але для цього є методи ефективніші. Наприклад, в місцях, де нагрів зовнішньої труби не бажаний, встановлюють гільзи з додатковим шаром теплоізоляції.

Другі, вирішили здешевити свою продукцію, замінивши суцільну зварку точковою. Такий метод має право на існування, але випадків, при яких його можна використовувати не багато. Це можливо лише тоді, коли димар встановлюється в цегельній шахті, а опалювальне устаткування атмосферного типу. Варто лише встановити котел з турбонаддувом, як продукти згорання примусово виштовхуватимуться в житлове приміщення через негерметичні стики димаря. Особливо неприємний ефект спостерігатиметься в димарях для твердопаливного устаткування. При високих температурах лінійні розширення металу збільшується, роблячи стики сполучені точковою зваркою ще більш не герметичними.

Треті, почали використовувати металеві кільця, для центрівки внутрішньої труби, по відношенню до зовнішньої. В результаті, вони служать хорошим тепло провідником, унаслідок чого, зовнішня труба додатково нагрівається, а внутрішня нагрівається повільніше в місцях їх установки. Відбувається утворення конденсату і потемніння в місцях установки кілець. Монтаж полегшується, а ціна виробу підвищується. Дану проблему можна вирішити по-іншому - спеціально обробити кромку труби. Це не приведе до подорожчання і полегшить збірку.

Деякі продають димарі, виготовлені з низькоякісних неіржавіючих сталей, а видають їх за кислото- і жаростійку сталь 316 або 310. Замовникам завжди потрібно бути уважніше при замовленні димаря.

Окремо торкнемося жароміцних металів з вмістом молібдену. Потреба їх вживання дуже обмежена, а вартість підвищується на 10%-20%. Ціна ж виробів з таких металів інколи перевищує ціну виробів з харчової нержавіючої сталі на 30-50%.

Що хотілося б відзначити в області виробництва димоходобудівництва за останні роки.

  • Виробники димарів прагнуть аналізувати і удосконалювати конструкції димарів роблячи їх надійніше;
  • Можливість виготовлення нестандартних виробів;
  • Ринок виробників розширився, що неминуче приведе до поліпшення обслуговування.

Значно підвищилася якість виробів, що виготовлялися, зменшилися терміни виконання замовлень. З'явилися такі поняття, як доставка, установка, і навіть гарантія. Нержавіюча сталь може служити вам вічно, за умов правильного користування. Лише ось не всі фірми виробники здатні дати вічну гарантію (не вистачає досвіду і стажу).

  • Димар для газового котла

    Димарі для газових котлів.

    Існує декілька видів димарів для газових котлів, серед яких великою популярністю користуються димарі з неіржавіючої сталі...

  • Димарі з нержавійки

    Ціни на димарі.

    Ціни на неіржавіючі димохідні вироби, в таких димарях використовується спеціальна кислотостійка, жароміцна неіржавіюча сталь...

  • Димарі для бань и лазень

    Димар для лазні.

    У самій парилці не радиться використовувати цинкові труби або цинкові елементи, оскільки при температурі цинк дає шкідливі випари. Димар для лазні, раніше...

  • Димар зовні будівлі

    Наружнє розміщення димарів.

    Цей спосіб розташування димаря найчастіше використовується в разі установки опалювального агрегату у вже побудованому будинку...

  • Дров'яні печі булер'ян

    Дров'яне опалювання.

    Печі булер'ян випускають в шести модифікаціях залежно від об'єму опалювального приміщення — від 100 до 1300 м3. Вся продукція має, сертифікат якості, паспорт...

Димарі. Про димарі, димарі на ринку України, які бувають димарі, димарі в Києві, димарі з неіржавіючої сталі, для чого потрібні димарі.