Розміщення димаря усередині дому

Димар. Внутрішнє розміщення

Вертикальні ділянки димаря з металевих труб проходять у внутрішніх приміщеннях. Димохідні труби розміщують у внутрішніх стін і перегородок. Виводять димар через дах і міжетажні перекриття із застосуванням спеціальних прохідних патрубків і кришної проходки

Завдяки невеликій вазі модульних димарів, монтаж димаря можна проводити без наявності додаткового фундаменту.

Основні труднощі при монтажі димаря усередині дому - забезпечити безпечне його проходження через перекриття, а також безпечний і герметичний вихід димаря через дах.

Переваги внутрішнього розміщення димаря:

  • прямий димар - хороша тяга;
  • додаткове тепло від димаря.

Недоліки розміщення димаря усередині будівлі:

  • складність монтажу димаря;
  • займає корисну площу в будинку;
  • не завжди димар зручно чистити;
  • забезпечення герметичності проходу димаря через дах;
  • забезпечення додаткових протипожежних заходів при проході димаря через перекриття і дах будівлі.

Порядок монтажа димохода

Монтаж димаря починається від опалювального агрегату. Для кожного теплогенеруючого устаткування, як правило, встановлюється окремий димовий канал.

Допускається до одного димаря під'єднувати декілька опалювальних агрегатів. При цьому місця врізання сполучних каналів від агрегату в димовий канал обов'язково повинні знаходитися на різній висоті (не ближче за 1 м.), а діаметр димаря повинен відповідати сумарній потужності всіх приєднаних до нього опалювальних агрегатів.

Підбір діаметра димаря

Діаметр димаря підбирається відповідно до характеристик агрегату і рекомендацій виробника. У всіх випадках діаметр димаря не має бути менше діаметру вихідного патрубка опалювального пристрою. Крім того, на всій довжинні димового каналу не допускається зменшення його діаметру, меншого за діаметр вихідного патрубка.

Набір необхідних елементів димаря і порядок монтажу залежить від розташування вихідного патрубка димаря опалювального агрегату (верхнє або бокове).

При боковому розташуванні вихідного патрубка, після установки перехідника йде стиковка наступних елементів горизонтальної ділянки димаря. Для поліпшення тяги довжина горизонтальної ділянки не повинна перевищувати 1 м. Тому, по можливості, слід практично відразу змінити напрям димаря на вертикальний, використовуючи відповідні трійники з елементом ревізії для зручності обслуговування димаря. Для трійника необхідно передбачити опорний кронштейн. При верхньому розташуванні вихідного патрубка опалювального пристрою, димар можна відразу починати вести вертикально.

Монтаж елементів димаря

Монтаж як одностінних так і двостінних труб проводиться "по конденсату" - "проти шерсті диму", (до трійника навпаки), внутрішня труба верхнього елементу входить всередину попереднього елементу, а зовнішня труба одягається зверху, що перешкоджає попаданню вологи на мінераловатний утеплювач - конденсат, що утворюється, усередині труби повинен стікати вниз не зустрічаючи перешкод. Елементи димаря повинні щільно без зазорів всовуватися один в одного.

При необхідності обходу конструкцій будівлі (балок і т.п.) допускається зміна напряму димаря з використанням відповідних відведень (колін). Коліна дозволяють змінювати напрям димаря на 45 та 90 градусів.

Прохід димохода через перекриття

Прохід через дерев'яні перекриття здійснюється за допомогою прохідних патрубків, що ізолюють димар від легко займистих матеріалів перекриття. Основне завдання - виконати безпечний прохід димаря через перекриття.

Висота димохода над будівлею

Між трубою димаря і дерев'яним перекриттям слід передбачити повітряний зазор, а по діаметру отвору в перекритті до гільзи прохідного патрубка укласти утеплювач - фольговану негорючу мінеральну ізоляцію. Між накладкою прохідного патрубка і стелею також укладається фольгована негорюча мінеральна плита (фольгою до металу). У серійному прохідному патрубку передбачений повітряний зазор між трубою димаря і гільзою патрубка (діаметр отвору трохи більше відповідного дыаметру труби димаря).

Димар повинен підноситися не менше, чим на 0.5 м. над коньком крівлі при розташуванні труби на відстані до 1,5 метрів від конька за умови забезпечення стійкої тяги. При піднесенні димаря над крівлею більш ніж на 2 метри необхідно використовувати систему розтяжок.

Після завершення монтажних робіт необхідно перевірити наявність тяги в каналі. Найпростіша перевірка - піднести полум'я свічки або смужку тонкого паперу до відкритої нижньої частини каналу димаря. Відхилення полум'я або паперової смужки у бік каналу свідчить про наявність тяги.

  • Димар зовні будівлі

    Наружнє розміщення димаря.

    Цей спосіб розташування димаря найчастіше використовується в разі установки опалювального агрегату у вже побудованому будинку...

  • Димоходи із нержавійки

    Що треба знати про димарі?

    Димар – один з головних елементів газового і дров'яного опалювального устаткування. Застосовуються димарі...

  • Установка печі булер'ян

    Установка печі буллер'ян.

    Димар для булер'яна. Оптимальним варіантом димаря для печей «Булер'ян» є теплоізольований димар, так званий сендвіч...

  • Димар для газового котла

    Димоход для газового котла

    Існує декілька видів димаря для газових котлів, серед яких великою популярністю користуються димарі з неіржавіючої сталі...

  • Димарі з нержавіючої сталі

    Димарі з нержавіючої сталі - ціни.

    Ціни на димарі для саунних а так само банних дров'яних печей, зроблені із спеціальної кислотостійкої, жароміцної неіржавіючої сталі...

Димар. Монтаж димаря усередині будівлі, розміщення димаря усередині будівлі, зібрати димар в приміщенні, змонтувати димар в будівлі, встановити димар усередині дому.